Registrovat
Novinky
9. 11. 2018 Nové závazné stanovisko EIA pro D4 vydáno
Ministerstvo životního prostředí dnes na portálu Cenia zveřejnilo text nového závazného stanoviska EIA pro zbývajících 32 km dálnice D4, které jsou zahrnuty do projektu PPP.
20. 9. 2018 Ministerstvo dopravy vybírá čtyři konsorcia, která budou soutěžit o dostavbu a provoz 32 kilometrů dálnice D4
Ministerstvo dopravy spolu se SFDI a poradenským konsorciem tvořeným společnostmi White&Case, Česká spořitelna, Obermeyer Helika posoudilo obsah žádostí o účast ve výběrovém řízení na koncesionáře pro projekt PPP (Public Private Partnership) na dálnici D4.
Informace o projektu

Ministerstvo dopravy České republiky zahájilo přípravu pro výběr koncesionáře na výstavbu a provoz dálnice D4 pomocí modelu PPP. Projekt zahrnuje cca 32 km "greenfieldového" úseku (model DBFOM) a cca 16 km "brownfieldového" úseku (model O&M) z Hájů do Písku (MÚK Krašovice). Rozsah projektu zůstává téměř stejný, jako je uvedeno ve veřejně dostupném dokumentu "Analýza proveditelnosti a výhodnosti zajištění projektu R4 formou PPP ve srovnání s klasickými veřejnými zakázkami", vypracovaném v roce 2015. Financování projektu je založeno na principu platby za dostupnost.

JEDNOTLIVÉ ÚSEKY PROJEKTU
O&M #1 - Skalka – křižovatka II/118
DBFO #1 - křižovatka II/118 – Milín
DBFO #2 - Milín – Lety
DBFO #3 - Lety – Čimelice
DBFO #4 - Čimelice – Mirotice
DBFO #5 - Mirotice – rozšíření
O&M #2 - Mirotice – Třebkov
O&M #3 - křižovatka I/20 Nová Hospoda
O&M #4 - I/20 N.H. – Písek (MÚK Krašovice)
mapa úseků
Souhlasím
###message